Jak wybrać lustro do łazienki?

Udostępnij:

Lustro jest bardzo istotną rzeczą w łazience ze względów praktycznych jednak może stać się interesującą dekoracją, która będzie przyciągała wzrok nie tylko ze względu na nasze odbicie ale na kunszt wykończenia czy kształtu.

Przy zakupie wyposażenia łazienkowego największą uwagę zwracamy na kafelki, meble, prysznic czy też wannę jednak powinniśmy także skupić się na doborze lustra, centralnego miejsca w tym wnętrzu.

Wygląd naszej łazienki zależny będzie od jego rozmiaru i designu a także może nam ułatwić codzienne korzystanie z tego pomieszczenia.


Lustro: duże czy mniejsze?


Oczywiście duże lustro znacznie powiększy naszą łazienkę optycznie jednak musimy dołożyć trochę wysiłku w wybór odpowiedniego. Zależeć od tego będzie nastrój i charakter naszego otoczenia. Istnieje kilka zasad, z którymi należy się zapoznać przed wyborem dużego rozmiaru szklanej tafli, która będzie reprezentować łazienkę.

Duży rozmiar lustra sprawdzi się w pomieszczeniu o pokaźnych gabarytach bez okien ponieważ wtedy światło nie będzie się zbyt nachalnie odbijać zaburzając nam odbicie a czasami wręcz oślepiając.

Jeśli posiadamy małą łazienkę natężenie oświetlenia duże lustro je spotęguje i wywoła dysonans. Wtedy rzeczywiście lustro będzie grało główną rolę ale sprawi nam niekorzystne odczucia estetyczne.

W niewielkiej łazience należy zachować umiar poczynając od kolorystyki i ozdób, nie może być ich zbyt wiele bo przytłoczą one skromnej wielkości pomieszczenie. W przestronnej i dużej łazience można zamontować nawet dwa lustra, które rozjaśnią ją jednak musimy zdecydować czy pasuje nam zwielokrotnione odbijanie się luster od siebie z dodatkiem dużej ilości światła, które podkreślą.


Design lustra


Ważną rzeczą jest oprawa i kształt lustra bo musimy dopasować te dwa elementy do stylu w jakim zaprojektowana jest łazienka. Z dostępnych rozwiązań można wybrać ramę klasyczną, prostokątną, owalną, kwadratową a także w wielu nieregularnych kształtach tylu fala, chmurka lub łezka.

Jeśli zdecydujemy się na asymetrię musimy zwrócić uwagę także na jej funkcjonalność, to znaczy czy będziemy w stanie wygodnie korzystać z lustra i widzieć swoje odbicie w każdej odległości.

Ceniąc minimalistyczne rozwiązania możemy zakupić lustro które nie posiada ramy. Mają one fazy na krawędziach umożliwiając umocowanie ich w glazurę lub montuje się je na specjalnych śrubach. Pasują one prawie do każdego stylu w jakim urządzona jest łazienka jednak najsubtelniej wyglądają w modernistycznych wnętrzach z przewagą minimalistycznych rozwiązań


Nietypowe oprawy luster


Obecnie najmodniejszymi rozwiązaniami są bardzo ozdobne, wymyślne ramy wykonywane z tworzywa sztucznego, szkła lub drewniane. Są barwione na najbardziej odważne kolory, rzeźbione lub odlewane z formy.


Rada przed zakupem i montażem lustra


Warto zaopatrzyć się w drugie lustro łazienkowe, powiększające służące np. do wykonywania makijażu lub wolno stojące w którym będziemy mogli się przejrzeć od stóp do głów.
arto wiedzieć że w produkcji luster korzysta się z kryształowego szkła oraz innych nowoczesnych odmian surowca z dodatkami które umożliwiają nam idealne odwzorowanie naszego odbicia dlatego przed wyborem lustra warto się w nim dokładnie przejrzeć.

 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wybrać lustro do łazienki?

Lustro jest bardzo istotną rzeczą w łazience ze względów praktycznych jednak może stać się interesującą dekoracją, która będzie przyciągała wzrok nie tylko ze względu na nasze odbicie...

Sekcje portalu