Detale, które nadają charakter łazience

Udostępnij:

Co jest najważniejsze w łazience? Większość urządzających mieszkanie zapewne odpowie, że płytki oraz urządzenia sanitarne. Niewątpliwie to one decydują o funkcjonalności wnętrza, jednak charakteru nadadzą mu dopiero dodatki. Akcesoria łazienkowe spełnią także praktyczne funkcje i na co dzień trudno się bez nich obejść.


Praktyczne dodatki


Akcesoria, które znajdują się w łazience, znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie. W związku z tym powinny być jak najbardziej spersonalizowane. Każdemu, niezależnie od płci, przyda się dozownik na mydło, kubek na szczoteczki czy wieszak na ręczniki. Jednak panie o wiele chętniej korzystają także z pudełeczek na biżuterię lub koszyków na kosmetyki.

Gromadzenie w łazience wielu gadżetów ma jednak drugą stronę - łatwo zbiera się na nich kurz i wymagają regularnego czyszczenia. Nie warto zatem pomijać roli mebli łazienkowych, które zapewnią praktyczne schowki. Powinny być wybierane z myślą o metrażu jakim dysonujemy, a jednocześnie uwzględniać ilość rzeczy, które będziemy chcieli schować.

Idealnym rozwiązaniem, choć nieco bardziej kosztownym, są meble wykonywane na wymiar, co pozwala idealnie wkomponować je nawet w niewielką przestrzeń.


Estetyka i styl


Wybór akcesoriów w jednym stylu lub ograniczenie się do dwóch kontrastowych kolorów, to niezawodny sposób na stworzenie wyrazistego wnętrza. Nie tylko w pokojach może królować ulubiony styl, warto wprowadzić go również do łazienki.

Wielbiciele nowoczesnych rozwiązań chętnie sięgną po akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej oraz wszystkie gadżety o prostej, minimalistycznej formie. Bardziej przytulne wnętrze można uzyskać, decydując się na styl skandynawski, w którym istotną rolę pełni drewno oraz wiklina, najlepiej w jasnych barwach, które nadadzą łazience przestronności.

Urządzenie niewielkiego pomieszczenia to zawsze wyzwanie i wymaga zachowania równowagi pomiędzy tym, co koniecznie musi się w nim znaleźć, a ozdabiającymi detalami. W ciasnych wnętrzach nie warto przesadzać z liczbą akcesoriów, wprowadzą one do wnętrza niepotrzebny chaos. Lepiej wybrać kilka, najbardziej potrzebnych dodatków, za to o bardziej wyrazistej stylistyce.

Osoby, które chcą optycznie powiększyć swoją łazienkę nie powinny także zapominać, jak wielką rolę w pomieszczeniu odgrywa duże lustro.

 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Porady dla urządzających łazienkę

Łazienka to wnętrze, wymagające szczególnie przemyślanego rozplanowania ze względu na swoje praktyczne funkcje. Jednak jest to także sfera odpoczynku i przestrzeń, w której możemy...

Sekcje portalu