Detale, które nadają charakter łazience

Udostępnij:

Co jest najważniejsze w łazience? Większość urządzających mieszkanie zapewne odpowie, że płytki oraz urządzenia sanitarne. Niewątpliwie to one decydują o funkcjonalności wnętrza, jednak charakteru nadadzą mu dopiero dodatki. Akcesoria łazienkowe spełnią także praktyczne funkcje i na co dzień trudno się bez nich obejść.


Praktyczne dodatki


Akcesoria, które znajdują się w łazience, znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie. W związku z tym powinny być jak najbardziej spersonalizowane. Każdemu, niezależnie od płci, przyda się dozownik na mydło, kubek na szczoteczki czy wieszak na ręczniki. Jednak panie o wiele chętniej korzystają także z pudełeczek na biżuterię lub koszyków na kosmetyki.

Gromadzenie w łazience wielu gadżetów ma jednak drugą stronę - łatwo zbiera się na nich kurz i wymagają regularnego czyszczenia. Nie warto zatem pomijać roli mebli łazienkowych, które zapewnią praktyczne schowki. Powinny być wybierane z myślą o metrażu jakim dysonujemy, a jednocześnie uwzględniać ilość rzeczy, które będziemy chcieli schować.

Idealnym rozwiązaniem, choć nieco bardziej kosztownym, są meble wykonywane na wymiar, co pozwala idealnie wkomponować je nawet w niewielką przestrzeń.


Estetyka i styl


Wybór akcesoriów w jednym stylu lub ograniczenie się do dwóch kontrastowych kolorów, to niezawodny sposób na stworzenie wyrazistego wnętrza. Nie tylko w pokojach może królować ulubiony styl, warto wprowadzić go również do łazienki.

Wielbiciele nowoczesnych rozwiązań chętnie sięgną po akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej oraz wszystkie gadżety o prostej, minimalistycznej formie. Bardziej przytulne wnętrze można uzyskać, decydując się na styl skandynawski, w którym istotną rolę pełni drewno oraz wiklina, najlepiej w jasnych barwach, które nadadzą łazience przestronności.

Urządzenie niewielkiego pomieszczenia to zawsze wyzwanie i wymaga zachowania równowagi pomiędzy tym, co koniecznie musi się w nim znaleźć, a ozdabiającymi detalami. W ciasnych wnętrzach nie warto przesadzać z liczbą akcesoriów, wprowadzą one do wnętrza niepotrzebny chaos. Lepiej wybrać kilka, najbardziej potrzebnych dodatków, za to o bardziej wyrazistej stylistyce.

Osoby, które chcą optycznie powiększyć swoją łazienkę nie powinny także zapominać, jak wielką rolę w pomieszczeniu odgrywa duże lustro.

 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Prestiż poprzez meble stylowe

Dzisiaj łatwo można zauważyć swoisty wyścig ludzi jeśli chodzi o prestiż i jak najlepszy wygląd. W całym tym wyścigu bardzo giną ludzie przeciętni, których nie stać na tego typu...

Sekcje portalu