Porady dla urządzających łazienkę

Udostępnij:

Łazienka to wnętrze, wymagające szczególnie przemyślanego rozplanowania ze względu na swoje praktyczne funkcje. Jednak jest to także sfera odpoczynku i przestrzeń, w której możemy zrelaksować się po długim dniu, biorąc aromatyczną kąpiel.

Aby urządzić komfortową łazienkę, która połączy aspekty praktyczne i estetyczne warto kierować się kilkoma zasadami, które ułatwią dokonywanie najistotniejszych wyborów.


1. Określenie metrażu


Wbrew pozorom często zdarza się nam zapomnieć o dokładnym wymierzeniu pomieszczenia, co skutkuje przykrymi niespodziankami, gdy chcemy umieścić w nim wybrane meble i sprzęty. Jest to istotne szczególnie w przypadku niewielkich wnętrz, w których liczy się każdy centymetr. Decydując, co znajdzie się w łazience, unikajmy umieszczania w niej zbyt wielu przedmiotów. Poruszanie się po pomieszczeniu będzie mniej wygodne, a wizualnie dodatkowo straci ono na przestronności.


2.Wybór stylistyki


Odwiedzając sklepy budowlane i planując zakupy, często zwracamy uwagę na wiele przedmiotów, które trafiają w nasz gust, ale reprezentują zupełnie odmienne style. Stworzenie eklektycznego wnętrza jest niezwykle trudne i ryzykowne, dlatego bezpieczniej będzie postawić na spójność poszczególnych elementów. Po wiklinowe kosze mogą sięgnąć wielbiciele stylu eko, jeśli jednak decydujemy się na minimalizm, bardziej odpowiednie będą dodatki łączące metal i bezbarwne szkło.


3. Powiększenie przestrzeni


Większość osób narzeka na zbyt małą łazienkę. Chcąc dzięki wizualnym sztuczkom wpłynąć na proporcje pomieszczenia, najlepiej sięgnąć po odpowiednie lustra. Duże, zajmujące całą ścianę zwierciadło nie tylko pozwoli podziwiać całą sylwetkę, ale także nada wnętrzu głębi. Podobnie zadziałają lustra usytuowane na dwóch przeciwległych ścianach.


4. Mocny akcent


Każde wnętrze posiada element, który przyciąga wzrok – w salonie może być to urokliwy kominek, a w kuchni rodzinny, jadalniany stół. Urządzając łazienkę także można pokusić się o mocny akcent. Wolnostojąca wanna w stylu retro, lustro w rzeźbionej ramie lub wnęka z natryskiem zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej, to tylko niektóre pomysły, które można wykorzystać, by nasza łazienka wyróżniała się na tle innych.

 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Rodzaje szafek pod umywalkę

Urządzając łazienkę musimy wybrać odpowiednią szafkę pod umywalkę. Często jest ona jedynym meblem z łazience, dlatego musi być funkcjonalna i praktyczna, ale również powinna wpasować...

Sekcje portalu