Kłopot z małą kuchnią

Udostępnij:

Często można spotkać się z takim twierdzeniem, iż mała kuchnia stanowi wyjątkowo duży problem, ponieważ jest bardzo niefunkcjonalna, nieustawna i siłą rzeczy nie ma możliwości stworzyć czegoś praktycznego przy tak ograniczonej przestrzeni.

Prawda jest jednak taka, że choć aranżacja małej kuchni jest wyzwaniem, to przy odrobinie pomysłowości i dobrej organizacji można stworzyć bardzo wygodne i funkcjonalne kuchenne wnętrze. Wówczas to, że przestrzeń jest niewielka, nie będzie stanowiło już tak wielkiego kłopotu.
 

Jak zatem uporać się z kwestią małej kuchni, jak stworzyć kuchnię marzeń mając do zagospodarowania maleńkie wnętrze?


Jeżeli nie mamy możliwości realnego powiększenia kuchni poprzez wyburzenie ściany, możemy powiększyć ją optycznie. Tutaj naszą najważniejszą bronią będą jasne kolory. Kuchnia utrzymana w jasnej kolorystyce zawsze będzie sprawiała wrażenie większej, bardziej przestronnej. Chodzi tutaj zarówno o dobór jasnej farby czy tapety, jasnej podłogi oraz mebli.

Co do wspomnianych mebli, w małym wnętrzu zdecydowanie najlepiej mają szansę sprawdzić się meble na zamówienie. Gotowe meble modułowe mają wiele zalet, choćby w postaci ceny, wybór też jest ogromy i możemy mieć je "od ręki", ale wadą jest to, iż mogą zwyczajnie nie zmieścić się do naszej kuchni.

W przypadku mebli na zamówienie takiego kłopotu nie ma, ponieważ wynajęta przez nas firma tworzy dla nas meble na wymiar, wedle naszego indywidualnego zamówienia po dokonaniu wcześniejszych bardzo dokładnych pomiarów.

Jeżeli chodzi o ustawienie mebli, bardzo dobrze sprawdzi się układ w kształcie litery U lub L. Z całą pewnością nie należy inwestować w meble bardzo masywne i ciężkie w wyglądzie. Poza wspomnianą jasną kolorystyką, można pomyśleć o wykorzystaniu następnego triku dla optycznego powiększenia wnętrza jakim jest użycie frontów stworzonych z materiałów, które odbijają światło. Ciekawą opcją jest przynajmniej część frontów ze szkła.

Aby dodatkowo nadać meblom niesamowitej lekkości, możemy podświetlić wnętrze szafek. Musimy pamiętać o tym, iż wybierając meble, koniecznie powinniśmy unikać mebli wysokich, które optycznie mogą mocno zmniejszyć wnętrze.

 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Detale, które nadają charakter łazience

Co jest najważniejsze w łazience? Większość urządzających mieszkanie zapewne odpowie, że płytki oraz urządzenia sanitarne. Niewątpliwie to one decydują o funkcjonalności wnętrza, jednak...

Sekcje portalu