Nowoczesne meble do łazienki

Udostępnij:

Współczesne łazienki pełnią znacznie więcej funkcji, nż dawniej. To nie tylko pomieszczenia użytkowe, lecz także miejsca pozwalające na relaks i odprężenie. Coraz chętniej zatem inwestujemy w nowoczesne i niezwykle funkcjonalne pomieszczenia łazienkowe. Zależy nam na ich nowoczesnym wykonaniu i wyposażeniu.


Nowoczesne wyposażenie to także umeblowanie.


Estetyczne i funkcjonalne wyposażenie jest dziś priotytetowym działaniem projektantów i architektów wnętrz. Zależy nam przede wszystkim na wnętrzach przestronnych, możliwie najbardziej wygodnych i ładnie się prezentujących. Połączenie tych wszystkich aspektów jest w dzisiejszych czasach jak najbardziej możliwe.


W świecie mebli łazienkowych prym wiodą przede wszystkim szafki, oferowane nam dzisiaj w przeróżnych wersjach. Najbardziej popularne okazują się zatem szafki umywalkowe. Coraz częściej można znaleźć gotowe zestawy: umywalki ze specjalnie do nich dopasowanymi szafkami. Korpusy wykonane są zazwyczaj z płyty wiórowej, fronty natomiast z płyty MDF laminowanej.


W zależności od naszych indywidualnych wymagań, szafka umywalkowa moża zawierać same półki lub też półki z całym zestawem szuflad. Możemy postawić również na szafki stojące lub wiszące - wszystko zależy przede wszystkim od tego, jaka jest powierzchnia naszego pomieszczenia łazienkowego i czy na takie rozwiązania jesteśmy w stanie sobie pozwolić.


Ostatnio dużą popularnością cieszą się wąskie oraz wysokie szafki, znane pod nazwą słupków. Alternatywę mogą stanowić również niższe półsłupki. Takie meble są przede wszystkim funkcjonalne i dlatego też znajdują rozwiązanie w większości mieszkań. Nie zajmują one zbyt dużo miejsca, umożliwiają ponadto przechowywanie wszelkich, niezbędnych akcesoriów łazienkowych. Szafki takie bardzo często wyposażone są w metalowe kosze na bieliznę. Zarówno słupki, jak i półsłupki mogą posiadać półki lub swego rodzaju kombinacje, czyli półki oraz szuflady lub kosze.


Coraz częstszym meblem w łazience okazują się również komody, przede wszystkim dlatego, że są one znacznie bardziej pojemne niż wspomniane wcześniej słupki lub półsłupki. Niektóre komody wyposażone są w metalowe koszyczki lub szuflady z systemami cichego domykania. W nowoczesnym urządzaniu łazienki ważne miejsce zajmują oczywiście lustra, które w znaczny sposób mogą przyczynić się do podwyższenia walorów estetycznych łazienki.


Dużą popularnością cieszą się dziś lustra o nietypowych kształtach i wymiarach. Odpowiednio dobrane potrafią także optycznie powiększyć pomieszczenie łazienkowe.

 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Prestiż poprzez meble stylowe

Dzisiaj łatwo można zauważyć swoisty wyścig ludzi jeśli chodzi o prestiż i jak najlepszy wygląd. W całym tym wyścigu bardzo giną ludzie przeciętni, których nie stać na tego typu...

Sekcje portalu