Nowoczesne meble do łazienki

Udostępnij:

Współczesne łazienki pełnią znacznie więcej funkcji, nż dawniej. To nie tylko pomieszczenia użytkowe, lecz także miejsca pozwalające na relaks i odprężenie. Coraz chętniej zatem inwestujemy w nowoczesne i niezwykle funkcjonalne pomieszczenia łazienkowe. Zależy nam na ich nowoczesnym wykonaniu i wyposażeniu.


Nowoczesne wyposażenie to także umeblowanie.


Estetyczne i funkcjonalne wyposażenie jest dziś priotytetowym działaniem projektantów i architektów wnętrz. Zależy nam przede wszystkim na wnętrzach przestronnych, możliwie najbardziej wygodnych i ładnie się prezentujących. Połączenie tych wszystkich aspektów jest w dzisiejszych czasach jak najbardziej możliwe.


W świecie mebli łazienkowych prym wiodą przede wszystkim szafki, oferowane nam dzisiaj w przeróżnych wersjach. Najbardziej popularne okazują się zatem szafki umywalkowe. Coraz częściej można znaleźć gotowe zestawy: umywalki ze specjalnie do nich dopasowanymi szafkami. Korpusy wykonane są zazwyczaj z płyty wiórowej, fronty natomiast z płyty MDF laminowanej.


W zależności od naszych indywidualnych wymagań, szafka umywalkowa moża zawierać same półki lub też półki z całym zestawem szuflad. Możemy postawić również na szafki stojące lub wiszące - wszystko zależy przede wszystkim od tego, jaka jest powierzchnia naszego pomieszczenia łazienkowego i czy na takie rozwiązania jesteśmy w stanie sobie pozwolić.


Ostatnio dużą popularnością cieszą się wąskie oraz wysokie szafki, znane pod nazwą słupków. Alternatywę mogą stanowić również niższe półsłupki. Takie meble są przede wszystkim funkcjonalne i dlatego też znajdują rozwiązanie w większości mieszkań. Nie zajmują one zbyt dużo miejsca, umożliwiają ponadto przechowywanie wszelkich, niezbędnych akcesoriów łazienkowych. Szafki takie bardzo często wyposażone są w metalowe kosze na bieliznę. Zarówno słupki, jak i półsłupki mogą posiadać półki lub swego rodzaju kombinacje, czyli półki oraz szuflady lub kosze.


Coraz częstszym meblem w łazience okazują się również komody, przede wszystkim dlatego, że są one znacznie bardziej pojemne niż wspomniane wcześniej słupki lub półsłupki. Niektóre komody wyposażone są w metalowe koszyczki lub szuflady z systemami cichego domykania. W nowoczesnym urządzaniu łazienki ważne miejsce zajmują oczywiście lustra, które w znaczny sposób mogą przyczynić się do podwyższenia walorów estetycznych łazienki.


Dużą popularnością cieszą się dziś lustra o nietypowych kształtach i wymiarach. Odpowiednio dobrane potrafią także optycznie powiększyć pomieszczenie łazienkowe.

 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Porady dla urządzających łazienkę

Łazienka to wnętrze, wymagające szczególnie przemyślanego rozplanowania ze względu na swoje praktyczne funkcje. Jednak jest to także sfera odpoczynku i przestrzeń, w której możemy...

Sekcje portalu