Wieszak na ubrania do przedpokoju. Wiszący czy stojący – który z wieszaków wybrać?

Udostępnij:

​Kiedy decydujemy się na zakup wieszaka do przedpokoju, może nam się wydawać, że to decyzja naprawdę prosta, wręcz oczywista. Jest jednak inaczej. Możemy zdecydować się na przynajmniej dwa rodzaje wieszaków – wieszak wiszący oraz wieszak stojący. Są to dwa skrajnie różne rozwiązania, które sprawdzą się w zupełnie innych okolicznościach. Dzisiaj podpowiemy Wam, o jakich plusach i minusach obu rozwiązań powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup!

Wieszak stojący – plusy oraz minusy wieszaka stojącego do przedpokoju

Na pierwszy rzut oka to wieszak, który prezentuje się w sposób naprawdę okazały. Wygląd faktycznie jest jego plusem, pamiętajmy jednak istotną rzecz – gdy wieszak obwieszony jest licznymi ubraniami, często go nie widać, stąd w części przypadków nie powinniśmy skupiać się tak bardzo na wyglądzie wieszaka.

Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest jego mobilność, co jednak niekoniecznie jest potrzebne w przypadku naszych domów czy też mieszkań.

Wieszak stojący posiada jednak wiele minusów i jeżeli chcemy zdecydować się na taką właśnie opcję, konieczne jest po prostu ich zaakceptowanie.

Największym z nich jest niestabilność oraz podatność na przewrócenia. W tym przypadku pamiętajmy o tym, że w taki sposób nasze ubrania mogą się bardzo łatwo brudzić. Jeżeli posiadamy albo małe dzieci, albo zwierzęta, takie jak koty i psy, pamiętajmy, że wieszak może się na nie po prostu przewrócić. Jest to w ich przypadku skrajnie niebezpieczne, w końcu wieszaki tego typu są naprawdę solidne, przez co również ciężkie.

Minusem jest również fakt, że wieszaki stojące zajmą w naszym przedpokoju naprawdę wiele miejsca. Nie zawsze korzysta się z nich również bardzo wygodnie, zwłaszcza gdy musimy zawiesić nasze ubrania na wieszaku od strony ściany, gdy ten ustawiony jest jej bardzo blisko.

Dodatkowo możemy również założyć, że wieszaki stojące mogą zaoferować nam jednak mniej miejsca na ubrania, niż będzie to w przypadku wieszaków wiszących.

Wieszak wiszący – plusy oraz minusy wieszaka wiszącego do przedpokoju

Oto rozwiązanie, które w polskich domach i mieszkaniach jest znacznie popularniejsze. Wynika to z tego, że jest ono po prostu znacznie bardziej praktyczne. Zacznijmy jednak od minusów wieszaka wiszącego.

Jest ich stosunkowo niewiele. Faktycznie, wieszaki te mogą wyglądać mniej spektakularnie, ale jeżeli tylko będziemy mieli taką potrzebę, na pewno znajdziemy designerskie rozwiązanie – pamiętajmy jednak, by było ono również praktyczne. W tym przypadku warto zwrócić uwagę m.in. na długość haczyków oraz to, jak są one zakrzywione. Od tego, oraz od ich ilości, zależeć będzie to, ile ubrań zmieści się na naszym wieszaku.

Same wieszaki wiszące nie są również mobilne, przy montażu musimy je zwiesić, stąd też będziemy ingerować w naszą ścianę (bez wiercenia prawdopodobnie się nie obejdzie), do tego kurtki i inne ubrania będą mogły brudzić ścianę pod wieszakiem.

Przejdźmy jednak do plusów. Wieszak zajmuje naprawdę mało miejsca oraz bardzo często oferuje dużo tego, które przeznaczone będzie na nasze ubrania. Dodatkowo jest to stabilne i wytrzymałe rozwiązanie, często wzbogacone o dodatki, takie jak lustro czy dodatkowa półka. W praktyce otrzymujemy więc wieszak, który zajmuje mało miejsca, dobrze wygląda, mieści dużo ubrań i dodatkowo oferuje inne udogadniania (lustro, półka) – nic więc dziwnego, że to właśnie na wieszaki wiszące decyduje się tak wielu z nas.

Na koniec pamiętajmy o tym, by dopasować nasze wieszaki do półki na buty, która będziemy kupować. W wielu przypadkach są to meble, które możemy kupić w zestawie, co jest bardzo atrakcyjną opcją, będą bowiem z tego powodu odrobinę tańsze, niż kupowane osobno.

Wieszak jest naprawdę istotnym element naszego domu czy mieszkania. Źle dobrany sprawia, że nasze nerwy mogą być wystawiane na ciężką próbę, stąd warto wybrać taki, który spełni nasze wymagania. Pamiętajmy, żeby mieścił tyle ubrań, ile będziemy potrzebować, do tego nie powinny one z niego spadać – to niby oczywiste detale, jednak często kupując wieszak do przedpokoju, po prostu o nich zapominamy.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Detale, które nadają charakter łazience

Co jest najważniejsze w łazience? Większość urządzających mieszkanie zapewne odpowie, że płytki oraz urządzenia sanitarne. Niewątpliwie to one decydują o funkcjonalności wnętrza, jednak...

Sekcje portalu